Co zrobić ze zużytym olejem spożywczym?

Przemysł recyklingu oleju przeżywa rozkwit. Tysiące ludzi zarabia pieniądze zbierając zużyty olej kuchenny z restauracji i innych dostawców żywności, a następnie sprzedając go do producentów biodiesla i innych branż, które korzystają z produktu. Jeden przedsiębiorca znalazł sposób na zarobienie jeszcze większych pieniędzy na tej branży. Zamiast sprzedawać zużyty olej kuchenny, znalazł sposób, aby przekształcić go w nowe źródło paliwa dla samochodów i ciężarówek.

„To jest to, co nazywamy 'recyklingiem energii'”, mówi Michael Hanley, założyciel i dyrektor generalny firmy EcoEnergy Solutions Inc, firmy z siedzibą w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, która zbiera zużyty olej kuchenny z restauracji i innych dostawców żywności, a następnie poddaje go obróbce. innych dostawców żywności, a następnie przetwarza go tak, aby można go było wykorzystać jako paliwo w silnikach Diesla. „Bierzemy olej odpadowy z jednej branży

i przekształcamy go w olej napędowy.”

Hanley mówi, że proces jego firmy jest bardziej wydajny niż producentów biodiesla. To ma

ma sens, ponieważ nie muszą oni zbierać plonów ani sadzić drzew, zanim będą mogli rozpocząć produkcję biodiesla. Ale muszą płacić za ziemię, na której rosną uprawy i zbierać je w odpowiednim czasie – ani za wcześnie, ani za późno. Na stronie Ponadto, muszą przechowywać uprawy do czasu, gdy mogą być przetworzone na biodiesel. A wszystkie te kroki wymagają czasu

Istnieje wiele powodów, dla których warto poddać olej kuchenny recyklingowi. Możesz mieć restaurację, firmę cateringową lub ciężarówkę z jedzeniem, która zużywa duże ilości oleju.

ciężarówka, która używa dużych ilości oleju, a ty chcesz zaoszczędzić pieniądze poprzez recykling. Możesz być osobą dbającą o zdrowie, która chcesz zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez recykling. A może chcesz zachować olej kuchenny z wysypisk śmieci, tak że nie

nie tworzyć problemów środowiskowych. Niezależnie od powodu recyklingu oleju spożywczego, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Pierwszym krokiem jest określenie, jaki rodzaj oleju masz i gdzie go zabrać do recyklingu.

Większość olejów spożywczych może być poddana recyklingowi w taki czy inny sposób. Jednak niektóre rodzaje olejów nie mogą być poddane recyklingowi, ponieważ są zbyt niebezpieczne lub trudne do przetworzenia. trudne do przetworzenia. Na przykład, tłuszcze zwierzęce, takie jak smalec, nigdy nie powinny być wrzucane do śmietnika, ponieważ zawierają tłuszcz, który może zatkać rury i kanalizację. Zawierają również cholesterol i tłuszcze trans, które są szkodliwe dla serca zdrowia, jeśli są spożywane w dużych ilościach przez dłuższy czas[1].

Najlepszym sposobem na recykling oleju kuchennego jest zabranie go z powrotem do miejsca, z którego sklep spożywczy lub restaurację, w której go kupiłeś

Zobacz Zielone restauracje