Sposoby na szybkie odchudzanie

Zgubić kilka zbędnych kilogramów. Taki cel stawia sobie wiele osób, zwłaszcza przed wakacjami, kiedy priorytetem jest wciśnięcie się w kostium kąpielowy. Idealnych, łatwych rozwiązań nie ma. Mimo to warto podjąć kroki, aby poprawić wygląd swojej sylwetki. Nawet jeżeli do urlopu nie zostało już wiele czasu, sporo można jeszcze zrobić. Jak szybko schudnąć?

Na krótką metę

Podstawowe znaczenie w odchudzaniu ma dieta. Każdy proces gubienia kilogramów rozpoczyna się od ograniczenia liczby kalorii. Licząc na szybkie rezultaty, do tematy należy podejść ekstremalnie. Zmniejszenie kaloryczności posiłków do około 1000 kalorii dziennie pozwala w krótkim czasie sporo schudnąć. Trzeba jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie krótkoterminowe. W dłuższej perspektywie czasu przełoży się na wycieńczenie organizmu. Poza tym ograniczenie liczby kalorii powinno iść w parze z przyjmowaniem optymalnych ilości witamin i minerałów. Warto porozmawiać o tym z dietetykiem.

Kilka mniejszych posiłków

Tę zasadę opłaca się z kolei wdrożyć na stałe. Specjaliści zachęcają do jedzenia czterech, pięciu posiłków dziennie. Powinny być możliwie urozmaicone i niewielkie. Warto sięgać po produkty zawierające błonnik, który przyspiesza przemianę materii. Efekty tej metody także widać stosunkowo szybko. środki na odchudzanie