Czyj to numer telefonu?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka cyfr. Zwykle w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił swojego operatora. A jeśli posiadamy dojście do sieci, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od razu zrobić użytek ze strony, która interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, który chce naszej pomocy.