Do kogo należy ten numer

Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy możemy to spokojnie zrobić, bo obcy jest nam numer telefonu, jaki wyświetla się na ekranie. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, dlatego sięgamy po telefon, a wówczas sygnał nierzadko zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką witrynę i potem wklepmy do jej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez swoich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy pisać wiadomości o nietypowych numerach, by w jakimś sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z takich witryn. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.