Opony do ciągników. Jakie opony wybrać?

Kiedy szukasz opon do ciągnika, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz upewnić się, że bieżnik będzie w stanie poradzić sobie z każdym terenem, po którym będziesz jeździć. Należy również upewnić się, że opona ma wystarczającą przyczepność, aby nie ślizgać się na mokrych lub oblodzonych powierzchniach. Wreszcie, jeżeli zamierzasz jeździć w terenie lub planujesz regularnie jeździć po błocie lub piasku, poszukaj opony z lamelami (małymi nacięciami) na jej powierzchni – to pomaga zapewnić lepszą trakcję w takich warunkach.

Przy wyborze opon do ciągników istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na ich osiągi:

  • Konstrukcja bieżnika
  • Typ opony (radialna czy diagonalna)
  • Szerokość obręczy dostępna w danym zakresie rozmiarów
  • Szerokość opon dostępnych w Twoim przedziale rozmiarowym

Pamiętaj, że im szersza opona, tym lepsza przyczepność będzie miała w terenie. Jeśli więc zamierzasz jeździć po błocie lub piasku, poszukaj szerszej opony. Z kolei radialne opony do ciągnika są zwykle cenione ze względu na ich lepsze osiągi na asfalcie – jeśli więc głównym terenem jazdy Twojego ciągnika będzie droga, radialna opona może być dla Ciebie odpowiednia.

Jak widać, istnieje wiele czynników do rozważenia podczas wyboru opon do ciągnika. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby pasowały one do Twojego stylu jazdy i terenu, po którym będziesz jeździć. Jeśli masz pytania dotyczące doboru opon, skontaktuj się ze swoim sprzedawcą lokalnym – oni z pewnością pomogą Ci w podjęciu decyzji.