Wybór detergentów do prania

Robienie prania może być zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, który rodzaj detergentu jest najlepszy dla twoich ubrań. Wybór niewłaściwego detergentu może prowadzić do uszkodzeń, takich jak odbarwienia lub blaknięcie, więc ważne jest, aby wybrać właściwy. W tym wpisie na blogu zbadamy, jak wybrać odpowiedni rodzaj detergentu do prania i dlaczego ma to znaczenie.

Rodzaje detergentów

Pierwszym krokiem w wyborze właściwego detergentu do prania jest zrozumienie rodzajów detergentów dostępnych na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne rodzaje detergentów: proszek, płyn i strąki. Każdy ma swoje własne zalety i wady, więc przyjrzyjmy się bliżej każdemu typowi.

Proszki do prania – Detergenty w proszku są zwykle tańsze niż płynne i są dostępne w dużych pojemnikach, które mogą trwać przez miesiące. Mają również tendencję do rozpuszczania się łatwiej w zimnej wodzie niż płynne detergenty, co czyni je idealnymi dla tych, którzy chcą zaoszczędzić energię piorąc swoje ubrania w zimnej wodzie. Minusem jest to, że proszkowe detergenty nie działają tak dobrze w warunkach twardej wody, ponieważ nie rozpuszczają się tak łatwo.

Płynny detergent – Płynne detergenty są bardziej skoncentrowane niż te w proszku i dlatego wymagają mniejszej ilości produktu na jeden załadunek. To sprawia, że są bardziej opłacalne w czasie w porównaniu do typów proszkowych; jednak nie zawsze dobrze rozpuszczają się w zimnej wodzie, więc jeśli próbujesz zaoszczędzić energię piorąc ubrania w zimnej wodzie, płyn może nie być dobrą opcją dla Ciebie. Dodatkowo, niektórzy ludzie uważają płynne detergenty za bardziej niechlujne niż odmiany proszkowe, ponieważ mogą one przeciekać lub rozlewać się podczas przenoszenia z ich pojemników do zasobnika lub szuflady pralki.

Kapsułki – kapsułki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i łatwości użycia dla tych, którzy robią pranie w domu. Pods typowo zawierają oba plamy zwalczające enzymy i rozjaśniacze które pomagają utrzymywać biel jaśniejszy dłużej; Jakkolwiek, jeden minus jest że mogą być drogie porównujący inny typ pralniani produkty. Dodatkowo, niektóre ludzie znajdują strąki trudny otwierać należnie ich indywidualni pakunki które mogą robić one niewygodnym jeżeli ty masz dzieci lub zwierzęta domowe wokoło które mogli potencjalnie dostawać dostęp one jeżeli no są przechujący daleko prawidłowo.